«Буковинські зустрічі» в Румунії

З 19 по 21 липня в румунському місті Кимпулунг-Молдованеск Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» продовжив свою святкову ходу. 19 липня - урочиста хода центральними вулицями міста. Україну представляють колективи «Гердан», «Джерело» - м. Чернівці, «Оберіг» - м. Заставна, «Черемшина» та «Рута» - м. Вашківці.

І знову запальні танці, веселі, жартівливі пісні, скрізь лунають сміх, веселощі.

Так як НАВА «Рута» вже вдруге за кордоном (в минулому році побували на «Буковинських зустрічах» у Польші), у нас з’явилося багато прихильників. У всіх піднесений настрій, всіх приваблює молодість і краса наших дівчат, а також їх колоритні костюми.

Презентація НАВА «Рута» на центральній сцені міста пройшла надзвичайно успішно. Колектив привітав консул України в м. Сучава. Другий  день фестивалю почався з поїздки на одну з вершин місцевих Карпат - гору Рарел. Цю  подорож організували учасники колективу «П’ятра шомулуй» («Орлиний камінь») с. Садова (Румунія), які цього  року гостювали у місті Вашківцях під час  проведення незабутньої Маланки.

Прекрасні краєвиди  полонили душі наших дівчат. Після вечірнього концерту, який знову закінчився бурхливими оваціями, мер міста Кимпулунг- Молдовенеск запросив учасників Міжнародного фестивалю на муніципальний бал.

Присутніх вітали трембітарі та  румунський оркестр. Далеко за північ закінчилося це дійство. З усіх сторін доносились пісні на різних мовах, але  всіх об’єднувала  спільна любов до  народного мистецтва, любов до  Буковини.

Заключний день фестивалю закінчився  святкововими  презентаціями та  нагородженням пам’ятними призами та  дипломами.

Надовго в серцях учасників НАВА «Рута» залишиться  гостинність румунських  друзів, ввічливість персоналу готелю «Зімбрул», де  проживали, щирі  усмішки простих людей, які підтримували  і захоплювались ними, прекрасні краєвиди, незабутня природа цього краю.

 

До нових зустрічей, буковинці !