День Соборності України 2017

Тобі, Україно, мій мужній народе.

Складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!

 

Такими словами розпочалася відкрита виховна година присвячена відродженню України, Дню Соборності нашої держави, яку підготували студенти ІІІ ф Б (9) під керівництвом куратора – Попович І.В. 

День Соборності України - свято рідного краю, свято  нашої держави. Ми пишаємося, що  ми – українці, а наша Вітчизна -  Україна,  земля, дорога та мила серцю кожного із нас.

   Нехай же лине добре слово,

Звучить так щиро і вагомо

Про нашу неньку - Україну,

Найкращу, дорогу, єдину! 

Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово. 

 

Упродовж століть  землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - це боротьба українського народу за соборність своїх земель. 

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Проголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України, і відзначають його з 1999 року. 

Повсякчас пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. 

Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою,  щасливою. 

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. 

 

Соборність – це символ.

Символ боротьби за волю,

Порозуміння між людьми…

І часточка надії і віри у майбутнє.

Так, віри в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

 “Ви побачили і почули в якій прекрасній країні ми з вами живемо. І наше завдання прикрашати її своєю працею - це навчанням, гарною поведінкою, добрими вчинками. І треба завжди пам’ятати, що ми сильні, неподолані тільки тоді коли разом, об’єднані, незважаючи на якій мові ми розмовляємо, яку віру сповідаємо, де живемо. Не даймо можливості  нікому знищити нашу націю. Тож візьміться всі за руки, подивіться щиро один одному у вічі, передайте часточку добра і вдумайтесь у слова”.

 

Такими словами студенти завершили свій виступ. Всі присутні в залі взялися за руки і дружно заспівали пісню:”Заспіваймо пісню за Україну!”

На кінець виступу студенти ще раз привітали усіх зі святом. Сердечно побажали міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!