Конференція на тему: «Суглобовий синдром у практиці сімейної медицини»

 

14 березня 2017 року у клубі Вашковецького медичного коледжу БДМУ відбулась студентська конференція на тему: «Суглобовий синдром у практиці сімейної медицини». До конференції готувались студенти 4 курсу медсестринського відділення групи «А» під керівництвом викладача медсестринства в сімейній медицині Мороз О.М. Дана конференція готувалась для студентів 4 курсу лікувальної та сестринської справи.

Хвороби суглобів називають бичем XXI століття: по поширеності ця недуга випереджає онкологічні, серцево-судинні захворювання, діабет і туберкульоз разом узяті. Згідно зі статистикою, захворюваннями суглобів страждає кожна третя людина у світі.

На конференції були присутні викладачі та методисти коледжу: Табакова М.І., Мамалига Т.М., Чернишова Н.А., Довженко І Ю., Божко Т.І.

На початку конференції студенти переглянули відео «Будова суглобу», та нагадали анатомічно- функціональні особливості суглобів.

Далі були представлені доповіді з презентаціями, в яких висвітлювались питання етіології, патогенезу, клініки та лікування хвороб, що протікають з явищами болю в суглобах.

 

Студенти уважно прослухали доповіді та переглянули презентації на теми:

«Ревматизм» -  Бебич Вікторія,

«Вузликовий поліартеріїт» - Тимофійчук Людмила,

«Системний червоний вовчак» - Лучик Наталія,

«Ревматоїдний артрит» - Холявчук Олеся,

«Дерматоміозит» - Мельничук Ольга,

«Системна склеродермія» - Тимофійчук Людмила,

«Подагра» - Кузик Олеся,

«Деформуючий остеоартроз» - Ткач Марія.

Нажаль, не всі хвороби можна вилікувати. А попередити захворювання можна в тому випадку, коли відома причина виникнення даної хвороби. Тому задача медичних працівників - пропагувати здоровий спосіб життя серед населення, а також вчасна діагностика та диференційна діагностика даних захворювань для проведення адекватного обстеження та лікування.