Конференція на тему: «Особливості бронхіальної астми у дітей та дорослих»

 

Бронхіальна астма відноситься до числа широко-розповсюджених захворювань, які мають тенденцію до росту, набувають прогресивного та злоякісного перебігу: збільшується кількість осіб, що одержують кортико-стероїдну терапію, зросла смертність від цього захворювання. Ця патологія в основному спостерігається у великих промислових центрах з високою щільністю населення, багаточисленними хімічними підприємствами. Здебільшого захворювання виникає внаслідок швидкого росту хімічної промисловості, забруднення навколишнього середовища продуктами неповного згорання палива, викидів промислових підприємств, надмірного вживання різних лікарських препаратів. Бронхіальна астма далеко вийшла за рамки медичної проблеми і набула соціально-економічного значення через те, що уражає в основному молодий вік у найбільш активний період життя людини, призводить до втрати днів непрацездатності, зростає летальність. У зв’язку з тим в даний час це захворювання являє собою одну з центральних проблем внутрішньої медицини та педіатрії, якій приділяють велику увагу як теоретики, так і клініцисти-терапевти, пульмонологи, алергологи, педіатри, реаніматологи і навіть хірурги.

17 березня  2017 року  у нашому коледжі була проведена студентська  наукова   конференція на  тему:  « Особливості бронхіальної астми у дітей та дорослих», в якій приймали участь студенти ІV курсів відділення  « лікувальна справа», а також  викладачі з внутрішньої медицини Кміть А.Т. та викладач педіатрії та невідкладних станів Божко Т.І. .Учасниками конференції були підготовлені презентації на високому науково - професійному рівні.

 

Цікава інформація була продемонстрована у таких презентаціях:

«Визначення та етіологія бронхіальної астми у дорослих та дітей» підготувала студентка IVФА(11)ЛевчукЮлія.

• «Патогенез та класифікація бронхіальної астми у дорослих та дітей» підготувала студентка IVФА(11) Чорней Ганна.

• «Клініка бронхіальної астми у дорослих та дітей» підготувала студентка IVФА(11) Віксич Яна.

• «Діагностика бронхіальної астми » підготувала студентка IVФА(11) Григоряк Наталія.

• «Лікування бронхіальної астми » підготувала студентка IVФА(11) Дудидра Оксана.

• «Профілактика та прогноз бронхіальної астми у дорослих та дітей» підготувала студентка IVФА(11) Дубковець Аліна.

•   «Асматичний статус» підготувала студентка IVФА(11) Мойсюк Ольга.

Крім цікавих презентацій на конференції були продемонстровані відеофільми:

1.Протікання бронхіальної астми у дорослих.

2.Бронхіальна астма (визначення, причина, класифікація).

3.Бронхіальна астма (бронхоспазм, напад ядухи).

4.Особливості протікання бронхіальної астми у дітей.

При підведенні підсумків студентської наукової конференції  на тему: «Бронхіальна астма у дорослих та дітей» відмічено,що інформація цікава, корисна та актуальна  для майбутніх  фельдшерів в їхній практичній роботі.