Науково-практична конференція на тему: «Аборт та його наслідки»

Науково-практична конференція на тему: «Аборт та його наслідки»

 

Одним із головних обов’язків людства було і є відтворення нового покоління – народження здорових дітей та їх повноцінне виховання. Тому одними із найактуальніших проблем є жпроблеми,  пов’язані з репродуктивним здоров’ям молоді

В останні десятиліття серед молодого покоління спостерігається тенденція до більш раннього початку статевого життя. Низька культура  міжстатевих відносин спричиняє велику кількість венеричних захворювань, небажаних вагітностей та абортів.

Упродовж останніх років відмічається зростання показників захворюваності та смертності серед дівчат-підлітків, які зумовлені ранніми вагітностями, пологами та абортами.

 

В Україні на 100 дітонароджень припадає 150 випадків штучного переривання вагітності. Вже зараз фахівці серйозно стурбовані демографічною кризою в Україні, оскільки саме аборти наносять найбільшу шкоду репродуктивному здоров’ю жінок, негативно впливаючи на перебіг наступних вагітностей та пологів.

Студенти випускних груп нашого коледжу теж зацікавилися цією проблемою і вирішили дослідити наскільки студенти обізнані наслідками абортів та яка їхня роль, як майбутніх медичних працівників у проведенні їх профілактики. Тому на основі досліджень та вивчення матеріалу під керівництвом викладача акушерства та гінекології Попович І.В. підготували науково-практичну конференцію на тему: «Аборт та його наслідки». 

Яцюк Олексій та Костюк Лілія довели присутнім актуальність даної проблеми, доповіли про результати анкетування студентів коледжу та  проінформували про статистичні дані штучного переривання вагітності в Україні та світі.

Тетяна Попович та Яна Каралаш донесли до аудиторії інформацію про різні способи та методи переривання вагітності в різні терміни.

Ковалик Володимир та Григорук Руслан доповіли про ранні та пізні наслідки абортів та роль медичних працівників у їх профілактиці.

Доповідачі підготували цікаві презентації та відеоматеріали. На кінець конференції зробили висновки та вирішили передати оброблений об’єм інформації студентам третіх курсів для удосконалення та поширення не тільки у стінах нашого коледжу, а й у інших закладах.