Нетрадиційні методи діагностики та лікування при захворюваннях внутрішніх органів

 

8 грудня 2017 року у Вашковецькому медичному коледжі Буковинського державного медичного університету відбулася науково-студентська конференція на тему: «Нетрадиційні методи діагностики та лікування при захворюваннях внутрішніх органів». 

В конференції прийняли участь дев’ять учасників-студентів ІІІ курсів відділення «Лікувальна  справа»: Гарас Олена, Бідолах Оксана, Розмаріца Олександра, Тодорюк Іван, Жабко Тетяна, Величко Тетяна, Маланчук Віктор, Андрусяк Ірина, Григорець Кармела.

Студентами підготовлено презентації на теми: «Пульсова діагностика», «Метод вольової ліквідації глибокого дихання-метод Бутейко», «Магнітотерапія», «Гомеопатія», «Апітерапія», «Акупунктура», «Іридодіагностика», продемонстровано цікаві відеофільми.

На сучасному етапі надмірне використання хімічних засобів призводить до різкого зростання алергізації і захворюваності населення. Значно погіршує цей стан поліпрагмазія. Більшість захворювань набувають хронічного характеру, знижується ефективність терапевтичних втручань, подеколи наростає зневіра до традиційної медицини. Пацієнти в пошуках допомоги звертаються до методів нетрадиційної медицини.

  Нетрадиційні методи лікування – це перш за все цінний досвід стародавньої медицини. Традиційні і нетрадиційні методи лікування не заперечують, а взаємодоповнюють одні одних і можуть добре співіснувати.

Правильне використання природних факторів для зцілення хворих дає позитивний ефект. Оздоровлення організму  відбувається завдяки таким методам нетрадиційної медицини:

-    геліотерапія;

-    фітотерапія;

-    кольоротерапія;

-    аромотерапія;

-    металотерапія;

-    апітерапія;

-    таласотерапія;

-    гірудотерапія;

-    зоотерапія (іпотерапія, дельфінотерапія, фелінотерапія).

Інші методи нетрадиційної медицини:

-    акупунктура;

-    акупресура (точковий масаж);

-    метод Шіацу;

-    Су-джок терапія;

-    магнітотерапія;

-    іридодіагностика;

-    психотерапія;

-    рефлексотерапія.

Дихальна гімнастика Бутейка - система оздоровлення організму, спрямована на обмеження глибокого дихання, розро¬блена вченим в 1952 році. Відтоді її успішно застосовують для лікування насамперед бронхіальної астми, порушення мозкового кровообігу, гіпертензії, алергічних захворювань. Система ґрунтується на тому, що при глибокому диханні кількість кисню, отриманого людиною, не збільшується, а ось вуглекислого газу в нашому організмі стає менше. І його нестача веде до появи близько сотні захворювань. Одним із підтверджень цієї теорії є факт, що об'єм легенів здорової людини - 5 л, а хворого на бронхіальну астму - близько 10-15 л. Щоб наситити кров вуглекислим газом, якого дуже мало в навколишньому повітрі, потрібно регулювати своє дихання, роблячи його поверхневим, а паузи між вдихами - більш тривалими. У 2008 році британські вказівки з лікування астми дозволили лікарям у Великій Британії рекомендувати метод Бутейка як допомогу пацієнтам у контролюванні симпто¬мів астми. Цей метод - єдина додаткова терапія астми, офіційно схвалена у Британії.

Суть методу дихання по Бутейко

  За основу свого методу Бутейко бере принцип достатності. Нормальним  вважається,  коли у дихальних  процесах  беруть  участь і кисень, і вуглекислий газ. Їх надлишок або нестача може призвести до порушення природних процесів в організмі.

  При поверхневому  диханні зберігається нормальний  газообмін, так як кров насичується всім необхідним. Завдяки дихальній гімнастиці по Бутейко, вуглекислий газ може повноцінно брати участь у процесах обміну речовин, а також підтримувати правильне вироблення і функціонування ферментів.

Апітерапія – лікування  продуктами бджільництва (мед, пилок, прополюс, маточкове молочко, бджолина отрута).

Мед — відмінний засіб лікування шкірних захворювань. Крім того, мед можна віднести до засобів швидкої допомоги при опіках, пораненнях.

Квітковий пилок - це концентрат повноцінних білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних та інших біологічно активних речовин.

Бджоли́на отру́та – секрет отруйних залоз бджіл, який вони виділяють при жалінні.

Бджолина отрута застосовується при таких захворюваннях:

•   гіпертонічна хвороба;

•   бронхіальна астма;

•   тромбофлебіти;

•   ревматизм;

•   подагра;

•   атеросклероз.

Сон на вуликах з бджолами спрямований на профілактику широкого спектру захворювань:

  Благотворно впливає на серце і судини. Допомагає нормалізувати артеріальний тиск, усуває порушення циркуляції крові, позбавляючи від застою і набряків.

  Має дію на дихальні шляхи: очищає бронхи, знімає спазми і полегшує виведення мокротиння.

  Відновлює і прискорює метаболізм. Нормалізуючи обмін речовин, сон над вуликами дозволяє очистити організм від шлаків, позбавитися від зайвої ваги і схильності до переїдання.

  Позитивно впливає на роботу репродуктивної системи, позбавляє від турбот, викликаних проблемами з сечостатевої системи

Магнітотерапія - метод, при якому на організм людини діють постійним магнітним або змінним низькочастотним магнітним полем (ЗМП). При цьому теплові ефекти практично відсутні. Експериментально доведено, що дуже чутливі до дії магнітного поля імунокомпетентні органи - тимус, селезінка, лімфатичні вузли.

Показання до проведення МТ:

  ІХС середнього ступеня тяжкості;

  облітеруючий ендартеріїт та атеросклеротичні оклюзії судин верхніх і нижніх кінцівок І-ІІ ст.;

  бронхіальна астма, пневмонія;

  виразкова хвороба шлунка і ДПК в стадії неповної ремісії;

  підгострий гепатит, панкреатит;

  остеохондроз;

  дистрофічні і запальні ураження суглобів.

Магнітопунктура може здійснюватись декількома способами:

  накладання магнітофорів;

  вісцеральна;

  соматична.

Іридологія -  це область медичних знань, що дозволяє лікарю визначити за малюнком райдужної оболонки очей стан внутрішніх органів, відображений у певних, відповідних їм секторах райдужки, а також  - це діагностика за змінами кольору та рухливості райдужки. Метод абсолютно безболісний, не має протипоказань.

Методика іридологічного аналізу. На райдужній оболонці відображається стан внутрішніх органів і систем організму, при цьому все тіло представлено на площі, яка не перевищує 1 см2. Патологічні зміни  в окремих органах людини розглядаються у вигляді відповідних змін на райдужці і виражаються уже в мм. Ці зміни аналізуються за допомогою іридологічної карти і служать основою для іридодіагностики. В даний час відомо 30 іридологічних схем.

Виділяють:  - іридоскопію  - огляд райдужки;

іридографію - фотографування.

Головною умовою успішного проведення іридоскопії є достатньо яскраве освітлення передньої поверхні очей і наявність оптичної збільшувальної системи (можна використати лупу, яка збільшує в 6 і  більше разів). Іригоскопія здійснюється за допомогою спеціальних офтальмологічних приладів - щілинних ламп. Звертають увагу на колір, однорідність, щільність пігментних шарів райдужки правого і лівого ока. Загальний огляд передньої поверхні очей включає і огляд зіниць. При цьому оцінюють: розмір, форму, реакцію на світло.

Наступний етап вивчення райдужки заключається в огляді її по топографічних зонах і секторах - починаючи з центральної частини, яка відповідає зоні шлуноково-кишкового тракту.  Потім вивчають  периферичну частину райдужки починаючи з позначки "6" циферблатних координат. У правому оці огляд іде за ходом годинникової стрілки, у лівому - проти.

Виділяють такі, рельєфи райдужки:

-    нормальний - свідчить про збалансовані життєві сили, добру імунну систему;

-    мископодібний - зустрічається при гіпертонії, брадикардії, депресії;

-    латеральний - свідчить про гіпофункцію симпатичної нервової системи;

-    кратероподібний - свідчить про наднирникову гіперфункцію;

-    заокруглено-потовщений - свідчить про гіпертонію і зниження захисних сил організму;

-    плоский - свідчить про поганий прогноз, виснажливі захворювання на фоні імунодепресії.

Райдужна оболонка змінює  колір під впливом хвороб, отруєнь, інтоксикацій. Встановлено, що забарвлення очей залежить від вмісту  в стромі райдужної оболонки пігментних клітин - хроматофорів. При невеликому вмісті пігменту - очі голубі, при помірному - карі, при значному - чорні.

Токсико-дистрофічні знаки райдужки є ознакою забруднення біосфери, великих емоціональних перенавантажень, переїдань, гіподинамії. Однією із ознак є поява "сонячних променів або спиць" на райдужці, вони розташовані  радіально і мають темний колір, свідчать про ослаблення організму. В залежності від місця положення вони вказують на патологічно змінений орган.

Гомеопатія — це метод лікування  хвороб за допомогою невеликих доз лікарських засобів, які в здоровому організмі людини в великих дозах провокують подібну хворобу. Приготування гомеопатичних ліків:  ліки виготовляються за технологією, описаною в книзі  «Гомеопатичні лікарські засоби», заснованої на приписах Самуеля Ганемана. Сировиною служать рослинні, тваринні та мінеральні речовини.

Гомеопатії понад 200 років, але тим не менше її дорога до суспільного визнання була непростою. Лише на початку 20-го століття, в 1925 році була створена Міжнародна медична гомеопатична ліга. Сьогодні в її складі більше 50 країн. В 1996 році на 2-х Ганеманівських читаннях більше 100 лікарів України заявили про своє бажання вступити в лігу.

  Оскільки всі хвороби мають не тільки фізичний а й психологічний характер, часто нетрадиційна медицина і її методи є більш ефективним, так як лікують не тільки тіло, але ще й енергетику  пацієнта.

  Головне необхідно завжди користуватися принципом: «Не нашкодь!»