Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!

20 лютого для багатьох українців пам’ятний день. В цей день згадують подвиг Героїв Небесної сотні, які брали участь у революції Гідності 2014 р. 

Варто відзначити, що пам’ятний день встановлений указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року.

Учасників Євромайдану, які загинули в період з 18-22 лютого, назвали Небесною сотнею.

Щороку по всій Україні влаштовують заходи, на яких вшановують пам'ять і подвиг героїв Небесної сотні.

 

20 січня 2018 р. у Вашковецькому медичному коледжі відбувся захід присвячений пам’яті героїв Небесної сотні. Студенти провели скорботну ходу пам’яті на честь загиблих у ті дні та героїв-бійців Вижниччини, які віддали своє життя за нашу рідну землю Україну на Сході.

Скорботно вишукована колона студентів з прапорами України, плакатами присвяченими Небесній сотні, гаслами “Слава героям” та “Герої не вмирають”, світлинами загиблих бійців АТО Вижниччини, під мелодію пісні “Пливе кача” вирушила з коледжу до міського Будинку творчості, де було вшановано патріотизм і мужність громадян, які в лютому 2014 р. боролися за захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і віддали своє життя за наше світле майбутнє.

Зі словами-спогадами, про події тих днів перед студентами виступив Сащук О.М. – заступник директора з виховної роботи. Потім хвилиною мовчання студенти вшанували героїв. Далі скорботна хода вирушила містом Вашківці, а потім студенти вишикувались живим ланцюгом вздовж вулиці Соборної, вигукуючи гасла “Слава Україні” - “Героям слава”, “Слава нації” - “Смерть ворогам, “Україна - понад усе”.

Скорботна хода відбувалася при підтримці кураторів груп Гавриш І.І., Сагалюк Г.Д., Гарас Т.Я., Теодорюк С.Я., Маковій І.М.

Даний захід показав, що ми  повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

 

Сагалюк Г.Д., Гарас Т.Я. – куратори груп