Небесна сотня

 
Дата з гірким присмаком. Україна відзначала День Гідності та Свободи. П’ять років тому на Майдані зібралися перші мітингувальники, обурені відмовою влади від європейського курсу. Протести тривали кілька місяців і завершилися кривавими подіями у лютому 2014-го.  По всій країні відбувалися пам’ятні заходи. 
Не стали осторонь цих подій і студенти Вашковецького медичного коледжу.
У понеділок 18 лютого 2019р. була проведена акція “Ангели пам’яті”. Перед студентами, які вишикувались перед будівлею коледжу з паперовими ангелами в руках виступив  Іван  Іванович Гавриш – викладач історії, який пригадав події революції Гідності та Свободи. Далі під звуки пісні-гімну “Пливе кача” студенти розвішали паперових ангелів на деревах, кущах та огорожі. Паперові ангели – це символи душ усіх невинно вбитих на Майдані.
У середу 20 лютого 2019р. студенти коледжу, вишукувавшись у колону з прапорами та гірляндами з ангелів, взяли участь у міському мітингові, присвяченому 5-річниці Небесної сотні.
 
   
      

  
 
Пам’ятні заходи закінчилися  відкритою виховною годиною “Герої не вмирають” у четвер 21 лютого 2019р., яку провели студенти 3 ф (11) під керівництвом куратора групи Галини Дмитрівни Сагалюк.  В скорботно прикрашеній залі зібралося чимало студентів та викладачів. Зі сцени звучали вірші, пісні та демонструвалося відео подій 2014р. Ведучі Людмила Юрбаш та Крістіна  Ісакова нагадали присутнім як все мирно починалося і як трагічно закінчилося. Вірші, декламовані Оленою Солдатенко, Христиною Соломонович, Марією Роман навертали сльози на обличчях присутніх.
Не менш вразило і виконання пісень “Не спи моя рідна земля” (Солдатенко О., Роман М., Ісакова К.), “Мальви” (Юрбаш Л.), “Ой там на майдані” (Поп’юк Р.), “Білі лебеді” (Юрбаш Л. та Пасайлюк Н.). З болем у серці присутні переглядали відео-кліпи “Мамо, не плач я повернусь весною …”, “Небесна сотня” та інші. В кінці виступу студенти запалили свічки Пам’яті, Єдності, Надії та Миру та студентка Олександра Скаловци зачитала “Молитву за Україну”. Виховна година закінчилася флеш-мобом  “Повертайся живим”. Студенти щиро подякували всім, хто допомагав у підготовці цього дійства, а особливо куратору групи Галині Дмитрівні Сагалюк. На згадку про виховну годину викладачі та студенти зробили спільне фото.
 
 


 
                                                                             Галина Сагалюк. – куратор 3 ф (11).
                                                                       Вашковецького медичного коледжу БДМУ