Авторизація


Забули дані для входу на сайт?
Зарегистрируйтесь!

Все про СНІД

Last Results
Невідкладні стани у педіатрії 2016 лс наталія поп'юк 90.00 %
Буклет 2019лс лариса Несторяк 88.67 %
Невідкладні стани в гінекології 2017 МС Антоніна Труфин 33.33 %
Невідкладні стани в гінекології 2017 МС Антоніна Труфин 44.44 %
Невідкладні стани в акушерстві 2017 МС Антоніна Труфин 100.00 %

Designed by:
Reseller hosting Joomla Templates
Hosting services
4 лютого світ відмічав день боротьби з раком.

 

 

 Мета – привернути увагу населення до своєчасної профілактики онкозахворювань, зважаючи, що Україна має високий її рівень і входить до першої десятки країн світу щодо цього показника, маючи близько 160 тисяч захворілих на рік і 90 тисяч випадків летальності, з яких 40% помирають в перший рік після виявлення, як правило, через пізню діагностику.

Тому, 27 лютого 2019 року у Вашковецькому медичному коледжі БДМУ відбулась міжпредметна студентська науково-практична конференція на тему: «Профілактика онкозахворювань». Конференцію підготували студенти IV та Ш курсу відділень «Сестринська справа» та «Лікувальна справа». Були представлені презентації щодо профілактики онкозахворювань з хірургічних дисциплін та дерматології.

На конференції були висвітлені питання клініки, діагностики, методів лікування та догляду за пацієнтками із доброякісними та злоякісними пухлинами жіночих статевих органів студентками Патаковською Марією та Буйновською Мариною. Доповідачі: Пігуляк Оксана, Колотелюк Богдана, Іванюк Марина, Куцак Яна, Григорець Кармела розповіли про клініку, діагностику, профілактику та догляд за хворими з онкопатологіями в дерматології.

 Догляд за хворими на рак є, мабуть, найтяжчим серед обовязків середнього медичного працівника. Особливо це стосується  хворих із задавненими формами захворювання. Надання допомоги таким пацієнткам вимагає від медсестри особливих професійних та душевних якостей, такту, любові до людей та до своєї справи.

В сучасному світі слід говорити не лише про можливості виявлення, профілактики та лікування онкохвороб, але й про відповідальність за своє здоров’я кожної окремої людини. В суспільстві повинна вкоренитися традиція регулярного проходження профілактичних медичних оглядів. Адже запобігти хворобі набагато легше ніж її вилікувати. Крім того, зменшити ризик захворювання може кожен, свідомо відмовившись від тютюнопаління та зловживання алкоголем, а також дотримуючись здорового харчування та достатнього рівня фізичної активності. Сьогодні, науково доведеним є факт, що показник захворюваності на рак можна суттєво зменшити завдяки профілактичним заходам.

Медичний працівник повинен памятати, що догляд за таким хворим, моральна підтримка навіть у безнадійній за прогнозом ситуації є не лише професійним обовязком, але й актом християнського милосердя.